Borders and Boundaries Sergisi

Pek çok yerli ve yabancı sanatçının katıldığı sergiye Hayastan’dan Mary Moon (Yerevan)’da katılıyor.

Mixer, 19 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında The Berlin – İstanbul Quarter* sanatçı platformunun “Borders and Boundaries” adlı karma sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi fotoğraf, desen, resim, video yerleştirme gibi birçok farklı disiplinden işleri bir araya getiriyor.

İnşa edilmiş alanların egemen birer güç olarak birey üzerinde baskı kurması, bireyin kendini özgür bir biçimde tanımlamasına engel olur. Fiziksel ve politik bariyerler dilden fiziksel ve sosyal alanlardaki yaşam biçimlerine kadar insan hayatının her alanında belirleyici bir rol üstlenir. “Borders and Boundaries” sergisinin kavramsal çerçevesi bireyin kimliğini tanımlarken karşılaştığı bu politik, yapısal ve sosyal engeller etrafında şekilleniyor.

 

Mary Moon’un resimleri ise Türkiye ve Ermenistan coğrafyalarının yakınlığının ortaya çıkardığı ortak mimari dili betimlerken, yerel ve uluslararası siyasetin bu birlikteliği nasıl sekteye uğrattığına dair bir izlenim oluşturuyor.

Borders and Boundaries sergisi 19 Haziran – 15 Temmuz 2015 tarihleri arasında Pazartesi hariç her gün Mixer’de görülebilir.

Açılış: 19 Haziran Cuma 2015, 18.00

Adres: Mixer, Boğazkesen Cad. No: 45, Tophane, Beyoğlu, İstanbul

 

Yorumlar