Erlin Tomaoğlu Biyografisi

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nü bitiren Erlin Tomaoğlu, ilk, orta ve lise eğitimini Ermeni okullarında tamamlamıştır. Çocukluğunda klasik gitar eğitimi almaya başlamıştır.

Erlin Tomaoğlu, “Senden Sonra” adını verdiği ilk maxi single’ını 2011 yılında çıkarmıştır. Prodüksiyon şirketi ”Saf Prodüksiyon” olup, albümün söz ve müzikleri sanatçının kendisine aittir.

Sanatçının ikinci albümü ise 2012 Kasım ayında çıkarılmıştır. Albümün ismi ”ՏԱՐԻՆԵՐ ՎԵՐՋ-Yıllar Sonra” olup, albümde yer alan 10 şarkı da Batı (İstanbul) Ermenicesiyle hazırlanıştır. Bu albümde de bütün eserlerin söz ve müzikleri sanatçıya aittir. Albüm, Türkiye’de Batı Ermenicesi ile yazılan pop şarkılarının yer aldığı ilk ve tek albüm olma özelliği taşımaktadır.

Erlin Tomaoğlu, İstanbul’da doğup büyüyen bir şarkıcı olarak Ermeni müziğini ve Anadolu motiflerini içinde barındıran şarkılarını ”ՏԱՐԻՆԵՐ ՎԵՐՋ-Yıllar Sonra” albümünde toplamıştır. Canlı enstrümanlar eşliğinde çalınan şarkılar, Türkiye etnik yapısını müzik severlere yansıtmaktadır.

Erlin Tomaoğlu, Türkçe ve Ermenice’nin yanı sıra, İngilizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, İbranice ve Rumca repertuarıyla da sahnede izleyenleriyle buluşmaktadır.

18 Şubat 2014 tarihinde Şişli Kent Kültür Merkezi’nde konser vermiş olan sanatçıya, Yuri Ryadchenko’nun şefliğini üstlendiği sekiz kişilik bir orkestra eşlik etmiştir. Konsere Ermeni pop müziğinin bir diğer tanınmış isimi Bartev Garyan da konuk sanatçı olarak katılmıştır.

Sanatçı, profesyonel müzik hayatının yanısıra müzik öğretmenliği yapmaya da devam etmektedir.

5 Kasımda Şişli Kent Kültür Merkezi’nde vereceği konser ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar