Facebook & Twitter’a Erişemiyorsanız Bu Yazıyı Okumalısınız.


Ankara’da yaşanan terör saldırısı sonrasında internette yaşanan yavaşlamalar ve sosyal medyalarda ki erişim kısıtlamasından sorun yaşıyorsanız aşağıda tavsiye edebileceğimiz uygulamayı kullanarak bu sorunu aşabilirsiniz. Bu uygulamalar sadece bugün için değil ileriki dönemde de olabilecek yasaklamalara karşı kullanabilirsiniz.

Programı tanıtmadan önce bir kaç uyarı yapmak isterim. Bu tarz uygulamalarda kesinlikle bankacılık işlemleri yapmayın, ne kadar güvenilir olursa olsun araya başka bir sunucu koyduğunuz için firma güvenilir de olsa (tavsiye ettiklerimiz oldukça güvenilir uygulamalardır) bilgisayarınızla ulaşmak istediğiniz sosyal medya, web sitesi, vb. mecraya başka bir bilgisayar üzerinden gidiyorsunuz.

Açıp kapatması oldukça kolay olan bu uygulamayı kullanarak şu an yaşanan ciddi yavaşlama ve ulaşamama sorununu çözebilirsiniz.

İlk tavsiye edeceğim uygulama :

zenmate-proxy

Hepimizin neredeyse bildiği bu uygulama ile kısıtlanan yada yavaşlatılan sosyal medya sitelerine rahatlıkla girebilirsiniz.

Yapmanız gereken kullandığınız cihazdan (pc,telefon,tablet) bu uygulamayı gerekli market adreslerinden yükleyerek standart kurulumu yapmak ve bağlan/kapat şeklinde oldukça basit bir şekilde ihtiyacınız olduğunda uygulamayı kullanabilir veya kapatabilirsiniz.

Eğer google chrome kullanıyorsanız bilgisayarınızda,

 https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-security-privacy/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme

bağlantısından direk yükleyebilirsiniz.

ios, android, cihazlarınızda uygulama marketinde Zenmate olarak aratıp yükleyebilirsiniz.

 

Diğer tavsiye edeceğim uygulama ise:

Hotspot Shield

Bu uygulamada aynı mantıkla çalışan diğer seçeneğimiz.

google chrome kullanıcıları direk bağlantıdan indirebilir.

https://chrome.google.com/webstore/detail/hotspot-shield-free-vpn-p/nlbejmccbhkncgokjcmghpfloaajcffj

ios, android kullanıcıları uygulama marketlerinden hotspot shield ismiyle uygulamayı aratıp yükleyebilir.

 

Kendi deneyimim: Özellikle ios platformunda hotspot shield oldukça başarılı ve açıp kapatması kolay bir uygulama. Hız olarak hiç uygulama olmadan girdiğimiz zamanlardan düşük olsada, çıldırtıcak ölçüde değil.

Google chrome da ise zenmate kullanmaktayım ve oldukça başarılı. Zamanında denediğim ios platformunda ki zenmate uygulamasından istediğim sonuçları alamadığım için ios da hotspot shield tercih ediyorum.

Umarım bu yazı işinize yarar, herhangi bir sorunuz olursa yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar