Henrikh Mkhitaryan Katıldığı Etkinlikte Çocuklarla Buluştu

Ermenistan Milli Takımı oyuncusu Henrikh Mkhitaryan’ın da katılımıyla FFA Teknik Merkezinde, 2bEylül günü gerçekleşen hayır etkinliğinde , “Armenian Caritas” grubunu temsilen Gyumri, Vanadzor, Artashat
ve Erivan’dan aralarında Suriyeli-Ermenilerin de bulunduğu 30 çocuk da bulundular.
Henrik3

Ermeni Diasporasından Tecbuy ve Airpo-Tech Firmalarını temsilen katılan işadamları Tigran Tchablakian ve Grigor Jaburyan Henrikh Mkhitaryan’a çok özel altın bir kalem olan “Erebouni Haverj” (Sonsuza kadar Yerepuni) isimli kalemi hediye ettiler.

Montegrappa Group tarafından üretilen kalem ile Henrikh Mkhitaryan 30 adet hatıra topunu imzalayarak çocuklara armağan etti.

Henrik1

Henrik2

Bu hayır etkinliğinin anısına Mkhitaryan ise çocuklara, t-shirt, kasket ve toplar armağan etti. Çocukları yapabileceklerinin en iyisini yapabilmek için çabalamaları için yüreklendirdi.

Bu çok özel kalem üzerinde Ermeni sembolleri olan, ermeni alfabesi, nar , ermeni sonsuzluk sembolü, Zvartnots ve Echmiadzin Kilisesi grafikleri bulunuyor.

haverj

Ayrıca Mkhitaryan’ın imzaladığı 2 T-shirt ve 20 adet top da etkinlikte gerçekleşen açık arttırma ile satışa çıkarılarak, geliri Ermeni Yetimlerine bağışlandı

Henrik 4

 

 

Kaynak: www.ffa.am

Yorumlar