Jason Basmajian Cerruti 1881’in yeni kreatif direktörü oldu

Cerruti 1881 geçtiğimiz Mayıs ayında görevinden ayrılan tasarımcı Aldo Maria Camillo’nun yerine gelecek ismi seçti. Merkezi Paris’te yer alan erkek giyim uzmanı İtalyan moda evi yaptığı açıklamada Jason Basmajian ’ın grubun yeni sanat direktörü olacağını ifade etti.

15112837_4852 (1)
Jason Basmajian

Cerruti 1881’in sahibi olan Çinli Trinity grubu (Li&Fung grup) bu yeni ismi çok uzakta aramadı. Jason Basmajian beş sezondur yine Trinity’ye ait olan İngiliz Gieves & Hawkes’ın yönetimini gerçekleştiriyordu.

Kırklı yaşlarındaki yönetici lüks erkek giyim alanında büyük bir deneyime sahip. İletişim, tarih ve sanat alanında eğitim alan Jason Basmajian kariyerine 1990 yılında Londra’da Giorgio Armani bünyesinde başladı. 1993’te New York’ta Calvin Klein’a katıldı, burada tasarım ekibinin koordinasyonunu sağlarken, üretim kalitesi ve lisans hizmetlerinin yönetimini gerçekleştirdi.

1999 yılında Jason Basmajian Donna Karan’ın hazır giyim müdürü görevine getirildi. Dört yıl sonra ise, Paris’te hazır giyim lansmanını yönettiği ST Dupont’un sanat direktörlüğüne getirildi. 2007 yılında, İtalya’da Brioni’nin kreatif yönetiminin başına geçen Basmajian 2012 yılında Trinity grup ile tanıştı.
Kaynak : – http://tr.fashionmag.com/

Yorumlar