Kirk Kerkoryan’ın Ermeni Soykırımı ile ilgili film projesi, ölümüne rağmen hayata geçirileceği açıklandı

Geçen ay vefat eden ve dünyanın en zengin işadamlarından biri olan büyük hayırsever, Ermeni asıllı Amerikalı milyarder Kirk Kerkoryan’ın hazırladığı film projesinin, onsuz da olsa hayata geçirileceği öğrenildi.
Ermeni Soykırımı hakkında çekilecek olan filmin ayrıntıları, “Showbiz411.com” tarafından anlatıldı. Kaynak, “The Promise” (Vaat) başlıklı filmin çekimlerine devam edileceği, başröllerinde Hollywood yıldızıarı Christian Bale ile Oscar İsaac olacağını aktardı.
“The Promise”in , Erik Esrailyan ile Antoni Mandekich’in yönettiği “Survival Pictures” Film Yapım Şirketi tarafından çekileceği, Kerkoryan’ın “Tracinda Corporation” şirketi tarafından “Survival”ın bu ve diğer birçok projelerin finanse edileceği öğrenildi.
Kerkoryan’ın avukatı Patricia Gleiser’in aktardığına göre “The Promise”, mükemmel bir aşk hikayesi ve aynı zamanda temel insan hakları için verilen mücadele hakkında olacak. Avukat aynı zamanda Kerkoryan’ın, uzun zamandan beri hayal ettiği bu filmin yapımına ve oyuncu seçme sürecine katılmak istediğini de dile getirdi.
Dünyaca ünlü rock müzikçi Serj Tankian, Facebook sosyal ağında proje hakkında bir paylaşım yaptı. Konuyla ilgili ”Variety”nin yayınladığı haberini de paylaşan Tankian, bu projeye kendisinin de katılacağını ve zamanında filmle ilgili Esrailyan’la fikir alışverişte bulunduğunu açıkladı.

Kaynak: Ermenihaber.am

Yorumlar