Levon Vartuhyan Mezunlarından 195. yıl kutlaması

Cemaatimizin en eski okullarından biri olan Levon Vartuhyan, bu yıl 195. yaşını akıllarda yer bırakan bir mezunlar günü etkinliği ile kutladı. Bu günü, okul mezunları tarafından geçtiğimiz yıl kurulan ve onümüzdeki günlerde resmi olarak da dernek sıfatına ulaşacak olan Levon Vartuhyan Okulundan Yetişenler Derneği üstlendi ve yıllarca okula emek vermiş emektar öğretmenlerle öğrencilerini bir araya getirdi.

Sunuculuğunu Melisa Taşçıyan’ın üstlendiği programda, öncelikle okul müdiresi Anita Tumayan, okulun tarihçesi ve misyonuyla alaklı bir konuşma gerçekleştirdi ve Levon Vartuhyan Okulundan Yetişenler Derneğine emek veren gençlerin henüz kurulmadan gerçekleştirdikleri aktivitelerden bahsetti. Ardından kendi de okulun mezunu olan ve bu yıl okuldaki Anasınıfı öğretmenliğinde 40. Yılını dolduran Elmas Boz , öğrencilik dönemlerinden başlayarak günümüze kadar okulda çalışan öğretmenlerinden bahsetti ve onlarla ilgili anılarını anlattı.

Bir senedir çalışmaları devam eden ve bu sene resmi olarak kurulması planlanan , Jilda Boz, Aras Değirmencioğlu, Raffi Vanlıyan, Melisa Taşçıyan, Alen Taşçıyan, Nadin Vanlıoğlu Taş, Belinda Gözüküçük, Tatyana Tumayan, Arda Hacı Çolakyan, Ari Pekmelikyan ,Kozet Avanus, Volkan Yarıcı, Melisa Çimen ve Lidya Yağan ‘dan oluşan 14 kişilik bir kadrosu bulunan Levon Vartuhyan Okulundan Yetişenler Derneği’nin  başkan adayı Nadin Vanlıoğlu Taş, derneğin henüz resmen kurulmamış olmasına rağmen bir senedir gerçekleştirmiş oldukları faaliyetlerden ve gelecek projelerinden bahsetti.

IMG_7255-001

Daha sonra okulun 94-95 ikokul mezunlarından Melisa Taşçıyan, okul öğrencileri adına bir konuşma gerçekleştirdi.

Ardından okulda 1982-2005 yılları arasında 23 yıl müdürlük yapmış olan Ani Akşehirlioğlu Kamberyan, okulun ilköğretim sistemine geçtiği yıllarda Varujan Mor’un desteğiyle yenilenen okul binasının eğitime açılması sürecinde yaşadkları sıkıntılardan bahsetti.

Okulun eski öğretmenlerinden Bercuhi Berberyan, okuldaki öğrencilerle yaşadığı bir anısını anlatırken dinleyenleri güldürdü.

Okulun, öğrenciler tarafından çok sevilen emektar Türkçe öğretmenlerinden Recep Uğurlu, farklı okullarda çalışmış olmasına rağmen Levon Vartuhyan’da bulduğu sıcaklığı hiçbir yerde göremediğini dile getirdi.

Öğretmenlerin konuşmalarının ardından mezuniyetlerinin 25. ve 50. yılını dolduran mezunlar sahneye davet edildiler ve temsili diploma aldılar.

IMG_7326-001

25. yıl mezunlarından Anita Yarıcı, Sarven Şenhay, Sevan Bakırcı adına kız kardeşi Selin Bakırcı, 50.yıl mezunlarından ise Mihran İşler, programa katılan mezunlardandı.

IMG_7401-001

Okul müdiresi Anita Tumayan, emektar öğretmenler ve dernek başkanı Nadin Vanlıoğlu Taş, üzerinde dernek ve okul logolarının bulunduğu pastayı birlikte kestiler.

IMG_7450-001

Levon Vartuhyan Okulundan Yetişenler Derneği Kadrosu

IMG_7445-001

“Biz kocaman bir aileyiz” mesajını veren etkinlik , Okul Aile Birliği çalışanlarının emeğiyle hazırlanan kokteyl ile son buldu.

Fotoğraflar : Firat Taş

Yorumlar