LVOYD & TOYSD Açık Hava Sinema Gecesi’nde ödüllü bir film: The Grand Budapest Hotel

 

 

Tarkmanças Okulundan Yetişenler ve Sevenler Derneği ve Levon Vartuhyan Okulundan Yetişenler Derneği, bizleri geçmişten tatlı bir anı olarak hatırladığımız acik hava sinema keyfi ile buluşturuyorlar.

11 Haziran Perşembe akşamı saat 21:00 ‘de Ortaköy Tarkmanças Okulu bahçesinde yapılacak, Frigo ve mısır patlağının eksik olmayacagı gecede, ödüllü bir film olan The Grand Budapest Hotel / Büyük Budapeşte Oteli  gösterimi yapılacak.

70 kişilik kontenjanı bulunan etkinlikte sandalyenizi ayırtmak için tıklayıp “gidiyor” u seçmeniz yeterli.

İyi Seyirler 🙂

Film özeti:

20. yüzyılın başlarında iki savaş arasındaki dönemde geçen hikayede, Avrupa’nın hayali Zubrowka şehrinde bulunan Büyük Budapeşte Oteli’nin ihtişamlı dönemine tanık oluyoruz. Gustave H, otelin işleyişini büyük bir profesyonellikle idare eden, müşterilerini dahi en ince ayrıntılarına kadar tanıyan bir konsiyerj görevlisidir. Bir gün otele bellboy ve komi görevlisi olarak Zero Mustafa adında genç bir adam gelir ve kısa zamanda aralarında yakın bir arkadaşlık başlar. İkili birbirlerinin sırdaşı olurken yaşadıkları şehir de büyük bir savaşa doğru sürüklenmektedir. Bu esnada Gustave’ın yaşlı sevgilisi Madame D. esrarengiz bir şekilde hayata veda eder, ikili Madame D.’ye veda etmek için yola çıkar. Bir asilzade olan Madame D.’nin şatosuna vardıklarında miras bölüşümünün yapıldığı toplantıya denk gelirler. Madame D., Gustave’a miras olarak paha biçilmez bir Rönesans tablosu bırakmıştır ve bunun açıklanmasıyla aile içerisinde büyük bir karmaşa çıkar. Bu andan itibaren belalarla dolu bir maceraya atılan Gustave ve Zero, gerçeklerin peşinde koşarken dışarıda da bir çağ değişmektedir…
Wes Anderson’ın Moonrise Kingdom filminden sonraki yeni çalışması olan filmin bol yıldızlı kadrosunda Ralph Fiennes, Saoirse Ronan, Bill Murray, Jude Law, Edward Norton, Léa Seydoux ve Owen Wilson gibi isimler yer alıyor.

Yorumlar