Majag Toşikyan, eserleri ile Yerevan’da

  •  Güncelleme: Gomidas Festivali Kapsamında gerçekleşecek Majag Toşikyan eserleri konseri Aram Khaçaduryan konser salonu olarak değişmiştir.

Türkiye’de pop müzik alanında ürettiği eserleri ile tanınan müzisyen Cenk Taşkan (Majak Toşikyan), Ermenistan’ın daveti üzerine Gomidas Festivali kapsamında
24 Eylül 2015’te Yerevan’da gerçekleşecek konserde dinleyiciler ile buluşacak.

Konserin ilk yarısında, Taşkan’ın eserlerinden, Bartev, Sibil ve Lida solo parçalar ve ayrıca Lusavoriç Korosu da 3 parça  seslendirecek.

Konserin ikinci yarısında ise, Taşkan’ın Hrant Dink anısına bestelediği ve sözlerini Bercuhi Berberyan’ın yazdığı “Hrant Dink Oratoryosu”nun prömiyeri yapılacak.
Oratoryo’yu, Hagop Mamigonyan yönetimindeki Lusavoriç Korosu ile birlikte Sololarıyla Aylin Ateş, Boğos Yeğyazar ve Sercan Gazeroğlu seslendirecek.

İstanbullu Ermeni sanatçının eserlerinin, bu önemli festivalde,  İstanbullu bir koro ve solistler tarafından Yerevan’da sergilenecek olması tüm ekip için mutluluk ve gurur kaynağı.

Hrant Dink Oratoryosu’nun 2016 Ocak ayında Los Angeles’da dinleyiciler ile buluşması için ise bestecinin çalışmaları sürüyor.

 

 

hamerk1

 

Yorumlar