Masis Kara, NASA yolunda…

Feriköy Merametçiyan Okulu, Ortaokul 7. sınıf öğrencisi Masis Kara, NASA Kennedy Space Center’da gerçekleşecek “ATX ASTRONOT EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI”na katılmaya hak kazandı.

Masis bu eğitim programı için 31 ocak-7 Şubat tarihleri arasında Amerika’da olacak.

Öğretmenleri, okulu ve bizlere gurur kaynağı olan sevgili Masisi tebrik ediyor ve yepyeni başarılarını görmek için sabırsızlanıyoruz.

 

Tüzyev’in bilgilendirme yazısı aşağıdaki gibi.

“TÜZYEV  ve NASA arasında yapılan video konferans ile  öğrencilerimizin vermiş oldugu cevaplar, sahip oldukları bilgiler doğrultusunda  NASA’da eğitim almak için öğrencilerimiz davet edilmiştir. Haftasonu  kış okulu zenginleştirme programlarımıza  başarı ile devam eden öğrencimiz Masis KARA, NASA Kennedy Space Center  “ATX ASTRONOT EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI” eğitimini almaya hak kazanmıştır.

Öğrencilerimiz bu programda;

Nasa Kennedy Space Center’da daha önce çeşitli görevlerde bulunmuş astronotlarla tanışacak ve onlara sorularını yönelteceklerdir.

Astronot eğitimi deneyiminde gerçekci similatörler kullanacaklar,kendi roketlerini yapacak ve fırlatacaklar.

Tam boy maket uydu ve tam donanımlı görev kontrol merkezinde uluslararası uzay istasyonuna bir uzay mekiği görevi üzerinde çalışacaklar

LEGO Mindstorms NXT robotları yapıp programlayacaklar.”

TÜZYEV NEDİR?

TÜZYEV, üstün zekalı ve yüksek potansiyelli çocuklara ihtiyaç duydukları ve kendilerini geliştirebilecekleri özel eğitimi sunmak amacıyla, uluslararası standartlarda bir eğitim programı vermeyi amaçlar.

Uluslararası kabul görmüş testler yardımıyla, üstün yetenekli oldukları tespit edilen çocuklara, 3 yaşından itibaren, zenginleştirilmiş özel programlar ile hem örgün eğitim verilir hem de hafta sonu ve yaz okulları aracılığı ile aldıkları eğitime destek sağlanır.

2008 yılında akademisyen ve aynı zamanda kendisi de üstün zekalı bir çocuk annesi olan Mehpare Kınık Ustomar tarafından kurulan ÜST-ZEM uluslararası geçerliliği olan testler yardımıyla üstün zekalı oldukları belirlenen çocuklar için farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş özel programlar sunmaktadır. Üstün zekalı çocukların potansiyellerini geliştirmeye yardımcı olacak hafta sonu programları ve yaz okullarının yanı sıra TÜZYEV’e bağlı olan kardeş okul Mozaik Eğitim Kurumları’nda  okul öncesi ve ilköğretim seviyesinde örgün eğitimler verilmektedir. Bugüne kadar merkezimiz tarafından binlerce çocuğa tarama testleri yapılmış, bu testler neticesinde üstün zekalı oldukları belirlenen 10.000’e yakın öğrenciye özel eğitim verilmiştir.

Bugün gelinen noktada, Mozaik Eğitim Kurumları, Bilgi Eğitim Kültür Vakfı, Yeditepe Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Georgia Üniversitesi Torrance Yaratıcılık Merkezi, Stanford Üniversitesi, İOWA Üniversitesi ve Co Collage Üniversitesi ile gerçekleştirilen işbirlikleri sayesinde ülkemizin üstün potansiyelli çocuklarına en geniş kapsamlı eğitim olanaklarını veren kurum haline gelmiştir.

TÜZYEV’in temel amaçlarından biri de velileri konuyla ilgili bilinçlendirmek üzere konferans ve eğitimler düzenlemek, eğitmenlerin en çağdaş yöntemlerle kendilerini geliştirmelerini sağlamak ve bu alandaki yetkinliklerini artırmak, yapılan akademik çalışmalar ile bu alanda uluslararası bir düzeye ulaşmak ve tüm bunların doğrultusunda ülkemizdeki üstün yetenekli çocukların keşfedilerek onların lider, çevre ve insanlığa duyarlı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Daha fazla bilgi için tıklayınız…

 

Haberimiz okul müdüriyeti ve ailenin izni ile yayınlanmıştır.

Yorumlar