ReAnimania Festivali Başladı…

reanimania

 

Yerevan’ın “ReAnimania” ismindeki  7. Uluslararası Animasyon Film Festivali 28 Ekim’de başladı.
Festivalin ilk filmi,  yönetmenliğini Benau Filippo ile Aleksandr Heboyan’ın yaptığı Fransız “Mune” filmidir.

Festival, Ermenistan Kültür Bakanlığı’nın desteği ile “Yerevan’ın “ReAnimania” Uluslararası Animasyon Film Festivali” STK’nun inisiyatifiyle 28 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde Yerevan’da gerçekleştirilecek. Bu yıl festivalin ön eleme jurisi ile uluslararası fahri konseyi tarafından 184 animasyon film seçildi. Bunlar, “En iyi kısa film”, “En iyi uzun film”, “En iyi müzik klibi” , “En iyi TV ve eğitim filmi” kategorilerinde yarışacak.

Uluslararası Konsey:
Tiziana Loschi, Max Howard, Susie Wilson,  Jean Khatchig Mardikian, Charlie Sansonetti, Artistic Council, Harutyun Khachatryan,Gevorg Gevorgyan, Ruben Gevorgyants, Davit Muradyan, Aneta Yerznkyan, David Sahakyants, Shushan Petrosyan, Aram Sukiasyan, Marco Brambilla, Sona Harutyunyan, Mikael Poghosyan, Artak Aleksanyan, Naira Muradyan

Bu yılki Jüri üyeleri: http://www.reanimania.com/juries-2015/

“ReAnimania”  festivali çerçevesinde yarışmaya katılan filmlerin, belgesellerin ve deneysel filmlerin yanısıra, “Yeniden doğuş” adlı bölümünde Ermeni Soykırımı’nın 100. yıldönümüne adanan animasyon filmler de yer alacak. Genel olarak festival çerçevesinde 400 film gösterilecek.

Festivalin kapanışında film yönetmeni Rojer Alers’in “Peygamber” isimli filmi gösterilecek. Bu arada, sözkonusu filmin kadın baş karakterini Salma Hayek seslendirdi.

Festivalin sloganı “Life is a Picture, Make the Picture Alive” (Hayat bir fotoğraf, Fotoğrafa can verin.”

Festival hakkında diğer bilgiler için; http://www.reanimania.com/
Festival takvimi için; http://www.reanimania.com/

 

Yorumlar