Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Suruç taziye mesajı

Turabdin Metropolitliği ve Türkiye Ermenileri Patrikliği, Suruç’taki bombalı saldırıya ilişkin taziye mesajı yayımlayarak, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde gerçekleştirilen ve 32 insanın hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından, Türkiye’deki Süryani ve Ermeni ruhani önderlikleri saldırıya ilişkin taziye mesajı yayımlayarak, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi. “Demokrathaber”den Hrant Kasparyan’ın hazırladığı haberde Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiği taziye mesajında, Suruç’ta gerçekleştirilen saldırı sonucu hayatını kaybeden ve yaralanan yurttaşların haberini derin bir üzüntüyle karşıladıklarını ifade ettiği bildirildi.

Mesajda, Türkiye Ermenileri Patrikliği, Patrikliğin Ruhani Meclisi ve Türkiye Ermeni toplumu adına, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, hayatta kalan yaralılara ise acil şifa dilendiği kaydedildi. Süryani-Asuri toplumunun anayurdu Mardin ve çevre illerde yaşayan Süryanilerin ruhani önderliği olan Turabdin Metropolitliği de, Suruç’ta hayatını kaybedenlerin yakınlarına metanet, hayatta kalan yaralılara ise acil şifa dileyerek saldırıyı kınadıklarını açıkladı.

 

Kaynak: Ermenihaber.am

Yorumlar