Uluslararası Hrant Dink Ödülü İnternetten Canlı yayınlanacak!

HrantDinkDirectMail

ULUSLARARASI HRANT DİNK ÖDÜLÜ CANLI YAYINLANACAK!

Ödül Töreni
15 Eylül 2015
20:00-22:00

Hrant Dink’in doğum günü olan 15 Eylül’de yedinci kez verilecek olan Uluslararası Hrant Dink Ödül töreni www.hrantdink.org ve www.hrantdinkodulu.org adreslerinden saat 20.00’den itibaren Türkçe ve İngilizce olarak canlı izlenebilecek.

Geceye dair tüm detaylar törenle eş zamanlı olarak Facebook’ta ‘Uluslararası Hrant Dink Ödülü / International Hrant Dink Award’ ve ‘Hrant Dink Vakfı / Hrant Dink Foundation / Հրանդ Տինք Հիմնարկ’ sayfalarından ve Twitter’da ‘@HrantDinkOdulu’ hesabından Türkçe, ‘@HrantDinkAward’ hesabıdan İngilizce ve ‘@HrantDinkArm‘ hesabından da Ermenice takip edilebilecek.

Ödül töreni, 15 Eylül 2015 Salı günü, saat 20:00-22:00 arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Ceylan Ertem ve Eileen Khatchadourian sahne alacak ve 2015 yılı ödül sahipleri açıklanacak.

Ödülün bu yılki jürisinde Angie Zelter, Baskın Oran, Gerard Libaridian, Kenneth Roth, Kumi Naidoo, Mary Kaldor, Oya Baydar, Rakel Dink ve Şebnem Korur Fincancı bulunuyor.

Ödül, her yıl, ayrımcılıktan, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna bireysel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan, bunları yaparken, insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren, biri Türkiye’den biri yurt dışından olmak üzere, iki kişi, kurum veya gruplara veriliyor.

Hrant Dink Vakfı, ödülle, bu yönde çaba gösterenlere, seslerinin duyulduğunu, yaptıklarının görüldüğünü ve yalnız olmadıklarını hatırlatmak, onlara manen destek olmak, tüm insanları idealleri uğruna mücadeleye teşvik etmek istiyor.

Önceki yıllarda Uluslararası Hrant Dink Ödülü’nü kazananlar arasında Alper Görmüş, Amira Hass, Türkiye Vicdani Ret Hareketi, Baltasar Garzón, Ahmet Altan, Lydia Cacho, İsmail Beşikçi, Uluslararası “Memorial” Topluluğu, Nataša Kandić, Cumartesi Anneleri / İnsanları, Şebnem Korur Fincancı ve Angie Zelter bulunuyor.

 

Kaynak: hrantdink.org

Yorumlar